Záhradná homeopatia (agrohomeopathy) prináša nový rozmer pre eko-bio pestovanie na malých i veľkých plochách. Vytvoriť optimálny funkčný systém si vyžaduje určité skúsenosti s fungovaním biosystému, permakultúrným prístupom…

Homeopatiu ako úspešný celostný prístup k liečeniu ľudí i zvierat je možné využiť aj pri rastlinách. Tento vo svete používaný systém liečby kultúrnych plodín sa u nás len začína presadzovať a táto rubrika by chcela prispieť k nájdeniu jeho miesta na našich záhradách i poliach.

Pravdepodobne zatiaľ jediná kniha venujúca sa tejto téme, ktorá vyšla v českom jazyku je Homeopatie pro zahradu a farmu od indického autora Vaikunthanatha Das Kaviraja (vydalo nakladateľstvo Alternativa). Je napísaná štýlom, že čitateľ už „vie o čo ide“, a preto začiatočníka možno najskôr trocha zaskočí. Jej dôkladným štúdiom je ale možné celý princíp veľmi ľahko pochopiť. Dielo sa zaoberá sa využitím homeopatickej liečby rastlín z rôznych kútov sveta. Časť z týchto poznatkov môžeme aplikovať i u nás doma.

Ďalšou zaujímavou publikáciou je kniha Homöopathie für Pflanzen nemeckej homeopatky Christiane Maute. Nemecké nakladateľstvo Narayana Verlag ju pre obrovský úspech vydalo už jedenásť krát. Vychádza z dlhoročnej praxe pozorovania prírody a aplikácie homeopatie. Postupy sú veľmi jednoduché a účinné. Autorka napísala ešte ďalšiu knihu Homöopathie für Rosen, ktorá sa zaoberá ošetrovaním ruží.

Po teoretickej príprave môžeme pristúpiť k praxi. Kde  vziať homeopatiká? Niektoré nižšie potencie si môžete pripraviť  sami, tak ako to robíme i my. Vyššie potencie si môžete objednať priamo v nakladateľstve Narayana Verlag, ktoré distribuuje homeopatické produkty firmy Homeoplant. Ďalšou možnosťou je rakúska homeopatická lekáreň Remedia, ktorá ponúka kompletný homeopatický sortiment a zásielkovú službu robí do celého sveta. Oba internetové obchody sú veľmi spoľahlivé a rýchle. Za pár dní máte homeopatiká doma a môžete začať skúšať.

Týmto článkom by sme rádi zahájili diskusiu, v ktorej by sme sa mohli podeliť o skúsenosti (úspešné i menej) s homeopatickou liečbou rastlín.

domáca homeopatická lekáreň

domáca homeopatická lekáreň