Do Prahy odjakživa chodíme radi. Vždy tam pribudne niečo nové a zaujímavé. Cez veľkonočné sviatky sme si spravili malý výlet a počas neho sme nazreli aj do reštaurácie Rawcha. Nachádza sa v širšom centre na ulici Na Poříčí 1039/8, 110 00 Praha 1-Nové Město

Podnik je situovaný vo vnútornom dvore. Priestory sú útulné. Interiér je navrhnutý tak, že čerpá dizajnové prvky čajovne i bistra. Sortiment sa špecializuje na raw vegan kuchyňu.

V čase našej návštevy bolo v ponuke denné menu, ktoré sme si nenechali ujsť. Segedínsky guláš chutil výborne. Naplnil naše očakávania, vzbudil zvedavosť, takže sme sa rozhodli zotrvať a skúsiť ďalšie jedlá, ktoré ponúkali mimo denného menu až po 15. hodine.

Ochutnali sme raw taliansku pizzu Augusto De Luca z vlašských orechov, paradajkového pesta a raw parmezánu, raw mexickú kukuričnú Tortilu Fava s Chilli Corn Carne a kokosovou smotanou i raw kanadský orechový Quiche Lorraine s kôprovou smotanou a orechovým syrom.

Z nápojového lístka sme ochutnali čaje a ovocnú šťavu. Na koniec nechýbal zákusok v podobe makovej štrúdle. Jedlo bolo pripravené veľmi chutne a s láskou, porcie bohato stačili na zasýtenie.

Túto oázu sme opúšťali s vynikajúcim pocitom a jednoznačne Vám odporúčame tento podnik pri potulkách Prahou navštíviť.

Váš rawfootcuisine.eu team

Rawcha (Praha)

Rawcha (Praha)